Вже давно мрієте запустити власний стартап, однак не знаєте як? Ми зібрали для вас ресурси, де можна знайти інвестиції, команду, створити сайт, контролювати ефективність працівників та ділитися історіями про успіхи та невдачі.
Краудфандинг
Kickstarter: все або нічого
Вартість користування: Безкоштовна реєстрація, 5% комісії за залучені кошти, плюс комісії за обробку платежів Amazon
Категорії: мистецтво, комікси, танці, дизайн, мода, кіно, продукти харчування, ігри, музика, фотографія, видавництво, технології та театр
Тривалість проекту: 30 – 60 днів
Kickstarter – це must have будь-якої творчої людини, яка має ідею проекту та хоче його реалізувати. Звичайні люди тут виступають в ролі інвесторів (бекерів) та отримують можливість скористатися технологічними ноу-хау ще до того, як вони з’являться в продажу. Для того щоб проект отримав гроші йому потрібно зібрати заявлену суму, інакше бекери отримають назад свої кошти.
З моменту запуску в 2009 році і до сьогодні компанія допомогла зібрати $4,6 млрд для 171 000 проектів. На сайті можна безкоштовно створити свій проект, але Kickstarter бере від 5% комісії з зібраних вами коштів.
IndieGoGo
Вартість користування: Безкоштовна реєстрація, 4% гонорару від коштів, якщо проект досягає своєї мети та 9% якщо не зібрали заплановаго бюджету , плюс 3% плати за обробку кредитної картки
Категорії: тварини, мистецтво, комікси, спільнота, танець, дизайн, освіта, навколишнє середовище, мода, фільм, їжа, ігри, здоров’я, музика, фотографія, політика, релігія, малий бізнес, спорт, технологія, театр, трансмедіа, відео та написання
Тривалість проекту: до 40 днів
Краудфандинговий майданчик Indiegogo — це один з конкурентів Kickstarter. Чимало користувачів надають перевагу саме цьому сервісу тому що не потрібно досягати мети проекту (будь-яка зібрана сума буде перерахована творцю проекту), а проекти публікуються без проходження модерації та складання договорів.
Indiegogo заснували у 2008 році. З тих пір було запущено більше 200 000 рекламних кампаній, які сумарно зібрали кілька десятків мільйонів доларів.
Crowd Supply
Категорії: технічне обладнання, розваги, книги, робототехніка, комп’ютери, музика та інші.
Вартість користування: безкоштовна реєстрація, комісія платформи на стадіях краудфандингу та передзамовлення складає 5%
Тривалість проекту: 90 днів
Crowd Supply — це платформа для здійснення бізнес-мрій. Головною її особливістю є повне сприяння при створенні та запуску продуктів на ринку. Кожен проект тут проходить 4 стадії:
- створення прототипу та предкрадфаундингу;
- збір коштів;
- виробництво та передпродажі;
- виведення на ринок та продаж.
Саме таке прискіпливе ставлення до проектів Crowd Supplу дає чудові результати: 70% проектів тут знаходять фінансування, а 100% профінансованих проектів доставляють до інвесторів.
Трекінг роботи команди
IDoneThis
Це сервіс збору інформації, який щоночі надсилає електронні повідомлення всім членам вашої команди, запитуючи, що вони зробили за минулий день. Вранці менеджер проекту отримує один дайджест, де вказано все, що команда зробила напередодні. Сервіс дозволяє за допомогою одного кліку залучити команду до виконання завдання, а також оцінити ефективність працівників.
Тrello
Trello – це must have для фрілансерів та стартапів. Цей сервіс допомагає керувати бізнес-процесами, ефективно організовувати роботу команди в віртуальному режимі. Тут можна виставляти дедлайни, завдання, проект-менеджер легко контролюватиме стан кожного проекту.
E-mail розсилка
MailChimp
Стартапам завжди необхідний швидкий та простий спосіб підтримувати контакт із своїми клієнтами. Безкоштовний сервіс e-mail розсилок MailChimp зробить спілкування автоматизованим та безболісним. Десятки безкоштовних шаблонів листів, можливість змінювати стиль оформлення та детальна статистика.
Аналіз трендів
Не тільки знати сучасні тенденції, а й самим їх створювати. Google Trends допоможе дізнатися тренди, що можуть привернути увагу вашої аудиторії. Це простий та безкоштовний інструмент, який збирає актуальні теми пошуку в конкретних країнах та конкретних галузях.
Пошук інвесторів
AngelList
У вас є власний проект, проте немає інвестора? Тоді AngelList саме те, що вам і потрібно. Це платформа для стартапів, які прагнуть залучити кошти від надійних ангелів-інвесторів.
Product Hunt
Product Hunt вже давно став майданчиком для відкриття нових технологічних продуктів та інноваційних проектів. Тут щодня спілкуються тисячі розробників, журналістів та венчурних інвесторів.
Поради
Entrepreneur
Стартуйте, керуйте та розвивайте свій бізнес. Entrepreneur – це американський веб-сайт та друкований журнал про підприємництво. Тисячі статей, поради від мільйонерів, історії успіху та цікаві лайфхаки.
AllBusiness
Цей сайт просто переповнений порадами для підприємців-початківців. Тут ви знайдете інформацію про те, як краще створити інтернет-магазин, чому в офісі важливий етикет та що і коли публікувати в соцмережах. Також є сотні публікацій на бізнес-тематику, блоги та біржа проектів.
Блоги
Medium
Якщо ви хочете ділитися новинами про свій проект, то зручна блог-платформа від творців Blogger та Twitter чудове рішення. Аудиторія цього сервісу нараховує понад 650 тисяч читачів, а сам сайт побудований за принципом соціальної мережі.
Створення сайтів
WordPress
Для того, щоб створити власний сайт вже не потрібно вміти програмувати. WordPress – це найпопулярніша система управління контентом (CMS) в світі. На ній створено понад 30% сайтів. Тут можна безкоштовно створити сайт, а також в разі необхідності підключити власний домен та купити хостинг.
Команда
BetaList – сайт для пошуку потенційних співробітників та місце, де можна перевірити власний проект ще до офіційного запуску.
Інсайти від стартаперів
Важко знайти людей, які готові відкрито розповідати про свої факапи. StartupsAnonymous – це спільнота для ініціативних стартаперів, які діляться своїми історіями, ставлять запитання та дають безкоштовні поради.