Sugarrr - стартап із великою місією - CfE Accelerator

Sugarrr – стартап із великою місією


*Денис Гайдамака – CTO стартапу Sugarrr, команди Пре-Акселераційної програми CfE Accelerator 2021 року.

Розкажи, як виникла ідея створення стартапу, чому обрали таку тематику?

 

  • У нашого засновника Богдана – діабет. До певного часу захворювання жодним чином не шкодило здоровʼю, але в якийсь момент виник ризик значних ускладнень. Тому Богдану довелося швидко вникати в усі деталі того, як якісно контролювати стан свого здоровʼя. Щоденне життя більшості людей з діабетом – це виконання певних дій за розкладом. Для якісного контролю потрібна певна база наукових знань, а також різні діабетичні пристрої, які утворюють складну екосистему. Для діабетиків-новачків занурення в тематику є досить стресовим, тож виникла закономірна ідея створити інструмент, що максимально спрощує щоденне життя. Діабет без турбот – таке наше мотто.

 

Як вам допоміг Акселератор з формуванням стартапу?

 

  • Участь в програмі дозволила нам розробити чіткий план подальших дій. На преакселерацію ми прийшли з великою і дещо нахабною ідеєю. В процесі навчання наш погляд на шляхи її втілення став більш реалістичним, а краще розуміння процесів побудови стартапу дозволило адаптувати ідею до потреб користувачів та технічних можливостей. Після аналізу ринку,  дослідження потреб користувача, продуктової сторони  – ми стали більш сфокусованими. Зараз втілюємо кроки з дорожньої карти, першу версію якої створили ще на CfE.

 

Які переломні моменти спіткали Sugarrr у його становленні?

 

  • Найбільший переломний момент, як і у більшості українських компаній, повʼязаний із повномасштабною війною. До цього Sugarrr активно рухався до отримання інвестицій та запуску продукту на міжнародному ринку. Однак всі перемовини з інвесторами згорнулися через невизначеність ситуації в світі та величезні ризики всередині України, де залишилася наша невеличка команда. Ми не могли стояти осторонь, було важко думати про підкорення світу, коли навколо відбувається трагедія, тому зосередилися на допомозі людям з діабетом в Україні. На жаль, життя в постійному стресі, зміна пріоритетів з розбудови компанії на банальне виживання, відсутність фінансової підтримки з боку держави чи інвесторів для розвитку стартапу вилилися у втрату майже цілого року. Однак ми продовжували роботу самотужки і у грудні закінчили роботу над MVP застосунку для iOS.

 

Що відбувається із стартапом зараз?

 

  • Зараз ми готуємо застосунок до публічного релізу та відновлюємо активний пошук інвестицій в подальшу розбудову продукту. Для цього оновлюємо та посилюємо команду. Відкоригували бізнес-план та дорожню карту, змістили акценти в комунікації. Продовжуємо вдосконалювати фукціонал, працюємо з першими користувачами. Одним словом, намагаємося надати Sugarrr нового імпульсу та готуємося до того, щоб голосно заявити про себе )

 

Розкажіть більше про особливості вашого продукту. 

 

  • Велика місія Sugarrr – зробити контроль за діабетом зрозумілим, швидким і надійним – практично непомітним, щоб люди жили продуктивним і щасливим життям. Незалежно від віку, незалежно від “стажу” в якості діабетика. Наша мета – стати першими в країні цифровими ліками, які кожен ендокринолог міг би виписувати своїм пацієнтам разом із інсуліном чи пігулками для більш якісного керування станом здоровʼя. Поступово рухаємося до такого майбутнього. А вже зараз ми – на 100% продукт, зроблений в Україні та для українців. В світі існує декілька популярних застосунків для людей з діабетом, проте більшість з них мають або мову цивілізованих західних країн, яка незрозуміла нашому старшому поколінню, або мову однієї варварської східної країни, користування якою є неприйнятним для будь-якого покоління свідомих людей. В Sugarrr українська мова є за замовчуванням, тож тепер у користувачів з діабетом є можливість підтримувати свій рідний продукт.


Чи було вам страшно виводити продукт на ринок?

 

  • Повноцінний вихід на ринок у нас ще попереду, але страху нема. Після релізу MVP-версії застосунку ми працюємо із ранніми користувачами і отримуємо детальний зворотній звʼязок. Це дозволяє не відриватися від землі і додає впевненості. Готуємося до цього системно, продумуємо кроки, а також вивчаємо досвід і надихаємося успішними дружніми стартапами, які вже чогось досягли – як от Numo ADHD. Ну і віримо в свою ідею, отже все вдасться.

 

Як у команді приймаються рішення, чи буває важко порозумітися?

 

  • Зараз в нас невеличка команда із трьох чоловік. Рішення приймаємо спільно, проговорюємо всі кроки та можливі варіанти разом – це дозволяє поглянути на проблему під різними кутами і підсилює впевненість, коли погляди збігаються. У кожного своя зона відповідальності, але зазвичай ми прислухаємося один до одного. Звісно, інколи виникають протилежні думки. В такому випадку повертаємося до питання через певний час і рішення зʼявляється дуже швидко. Конфліктів не пригадую, але дві найкращі дії в таких ситуаціях – це чути інших та говорити самому.

 

Ти розробник, який до Sugarrr ніколи не зіштовхувався із темою стартапів, чи важко було зануритися у нове?

 

  • Я вважаю, що легко вдається робити те, що надихає. Якщо за вашою роботою стоїть велика ідея, в яку ви вірите, а ваші зусилля здатні принести користь суспільству, то ваш шлях буде значно легшим, ніж за відсутності цих чинників. В такому випадку те, що більшість вважає перепонами, може стати в ваших руках інструментом для досягнення мети. Нові знання можуть бути обтяжливими а здобуття їх – нудним та виснажливим. Але вони ж можуть відкривати вам шлях до реалізації вашої ідеї. Тема стартапів для мене дуже цікава. Намагаюся щодня поглиблювати свої знання не лише як CTO чи розробник, а й усіх суміжних областях.

 

Які цілі ставить перед собою Sugarrr найближчим часом?

 

  • Наша найближча мета – стати надійним помічником для кожної(-го) українки(-ця), що має діабет. Невпинно працюємо над тим, щоб наблизити цей момент.

 

Sugarrr ще пошумить, тому що сумлінно йде вперед до реалізації цілей. А CfE завжди підтримуватиме своїх Alumni і чекає на нових, тож реєструйся на програми, у нас цікаво 🙂