Навіщо стартапам потрібні соціологи, а соціологам – стартапи?
Як із цікавої ідеї зробити бізнес, який принесе користь суспільству? Відповідь на це запитання мають наші друзі – соціологи! Після зустрічі зі студентами Програми соціології Українського католицького університету ми впевнилися, що соціологам просто необхідні стартапи, і тепер розповімо, як вони можуть розпочати власну справу.
Визначати проблему, організувати людей, почати бізнес
Як сказала одна зі студенток програми: “В одному соціологові вміщається: аналітик, філософ, історик, оратор, менеджер, статистик, програміст, політолог і журналіст”. Обізнанність із різних питань, системне бачення та вміння критично аналізувати проблемні ситуації робить соціологів компетентними в структурах бізнесу та управління. Окрім цього, соцоліог знає, як організувати співпрацю людей задля досягнення спільного результату, і це допоможе їм стати успішними підриємцями.
Чим соціологи корисні для бізнесу:
- вони знають ключові проблеми та розуміють сучасні тренди;
- вони вміють досліджувати ринок та створювати маркетингові стратегії;
- вони можуть знаходити рішення проблеми та може навчитися продавати ці рішення клієнтам.
Як соціологу створити стартап із нуля?
1. Спочатку — ідея. Подумай, яка тема чи проблема тебе зачіпає та яке рішення могло б покращити/змінити цю ситуацію.
2. Capre diem! Аби твоя ідея стала стартапом, вона має бути інноваційною. Майбутнє вже сьогодні, і в еру діджиталізації його творять технології. У тренді – поєднання звичних нам напрямів із технологічними, як освітні технології – EdTech або цифровий маркетинг – AdTech чи навіть харчові технології – FoodTech. Перевагою такого бізнесу є практично відсутня конкуренція на українському ринку.
3. Збирай команду. Це можуть бути твої одногрупники, друзі або рідні, які компетентні та зацікавлені в галузі, що ти обрав для стартапу. Фахівці, які входять до складу команди – інженери, технологи, маркетологи і соціологи можуть переглянути проблему з різних точок зору, і створити не тільки інноваційне, а також можливе до реалізації решення.
4. Зареєструй свою команду на пре-акселераційну програму у Центрі підприємництва УКУ. Вона перевірить вашу ідею на життєздатність та допоможе перетворити її у продукт на ранній стадії за допомогою сучасних та простих інструментів. На цьому шляху ви будете не одні: поруч із вами будеть ментори — досвідчені підприємці та викладачі Львівської бізнес-школи УКУ. Вони компетентні та можуть допомогти у напрямах IT, бізнес-моделювання, маркетингу, права, публічих виступів, а також з усіма питаннями, пов’язаними з технологіями.