Новий погляд на бізнес: у Львові завершилася акселераційна програма для підприємців зі сходу - CfE Accelerator

Новий погляд на бізнес: у Львові завершилася акселераційна програма для підприємців зі сходу

Досвідчені ментори, більше 70 годин інтенсивного навчання та реальні інструменти від експертів: Центр підприємництва УКУ за підтримки USAID (US Agency for International Development) упродовж двох тижнів проводив програму акселерації для підприємців з Донецької та Луганської області.

Серед 36-ти учасників програми були дуже різні проекти: від бізнесів, які працюють вже більше 5 років, до нових бізнес-ідей. Всі учасники мали можливість як перевірити свою ідею, так і зрозуміти, як покращити свій бізнес, які напрямки потребують інновацій та пошуків нових форматів співпраці.

“Це люди, які дійсно хочуть розвиватися, була відчутна спрага за новими знаннями, навичками. Учасники були готові дискутувати, обмінюватися ідеями, тому група була дуже жива та відкрита для спілкування”, – розповідає Володимир Хіцяк (менеджер проектів в Центрі Етики та Технологій LvBS), один з менторів програми акселерації. Він також наголошує, що схід України є не надто розбещений увагою бізнес-освіти чи бізнес-шкіл. Під час спілкування з деякими учасниками він почув, що працівники чи власники бізнесу можуть отримувати (або не отримувати) інформацію тільки з інтернету. “Тому досвід таких програм є дуже важливим, національний інтерес є в тому, щоб маленький бізнес з віддалених регіонів, особливо біля зони військовий дій, показував свої історії успіхів, щоб зовнішні та внутрішні донори бачили, що там живуть успішні люди, мають хороші бізнес-проекти і навіть в таких важких умовах активно працюють. Їх позитивні приклади – це велика складова нашого національного успіху”, – додає він.

Насичена навчальна програма складалась з таких модулів: лідерство, візійне бачення, робота зі стратегією, робота з командою, маркетинг, бізнес-модель, продажі, фінанси, дизайн мислення. На виході команди отримали практичні навички у всіх цих важливих етапах ведення бізнесу:

«Наш бізнес-акселератор, Центр підприємництва УКУ (LvBS), вже активно працює зі стартапами, ми маємо експертизу від найкращих менторів та провідних експертів в галузі інновацій, тому хочемо і надалі допомогати розвивати підприємницьку екосистему не тільки у Львові, але й в інших містах України. У нас є потужні ментори, і ми готові ділитися своїм досвідом, щоб підприємці з різних куточків України могли застосовувати набуті під час програми знання та практичні навички у створенні нових стартапів і бізнес-проектів», — розповідає Іван Петренко, виконавчий директор Центру підприємництва УКУ (LvBS).

Центр підприємництва УКУ і надалі планує організовувати подібні інтенсивні програми з провідними менторами в сфері інновацій, тому слідкуйте за анонсами на нашому сайті а також на сторінці у Facebook.