Stay focused: підбірка актуальних онлайн-курсів для розвитку стартапу - CfE Accelerator

Stay focused: підбірка актуальних онлайн-курсів для розвитку стартапу

Фото: https://kfund-media.com/

Якщо численні підбріки про те, як залишатись продуктивним під час роботи з дому, вам вже набридли і не є актуальними (ви і так мегапродуктивні), тоді саме час ще більше завантажити свої будні дійсно корисними онлайн-курсами, які допоможуть знайти інструменти для розвитку вашого продукту. Підібрали для вас ТОП-5 відкритих онлайн-курсів.

 

1.  Як створити стартап

Платформа: Prometheus

Мова: Відео – англійська з українськими субтитрами, тексти – українська.

https://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/Startup101/2015_T2/info

 

Чудовий безкоштовний курс зі Стенфордського університету для тих, хто цікавиться стартап індустрією і мріє втілити свої інноваційні ідеї в життя. Практичні поради щодо створення свого стартапу дають Сем Альтман (президент найвідомішого в світі акселератора Y Combinator), Дастін Московіц (співзасновник Facebook), Пол Грем (всесвітньовідомий програміст та венчурний капіталіст) та багато інших знаменитостей стартап-світу.

 

2.  Дизайн-мислення для інновацій

Платформа: Prometheus

Мова: Український дубляж з українськими субтитрами.

https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+DTI101+2017_T3/info

 

Безкоштовний онлайн-курс про найуспішнішу світову методику для створення інновацій, яку активно використовують у роботі такі компанії, як Facebook, Google, Apple, Procter&Gamble, Samsung, IBM, IKEA. Курси з дизайн-мислення є важливою складовою навчального процесу Стенфордського університету та інших провідних університетів світу. У цьому курсі авторка та професорка Школи бізнесу Дарден, Університету Вірджинії, Джин Лідтка, розповість, що таке дизайн-мислення, які існують його методи і які швидкі та прості шляхи перевірки дієвості інноваційних рішень існують сьогодні.

 

 1. Startup Entrepreneurship

Платформа: Coursera

Мова: Англійська з англійськими субтитрами.

https://www.coursera.org/learn/startup-entrepreneurship-from-idea-to-startup#syllabus

 

Спеціалізація Startup Entrepreneurship – це серія курсів від Техніону – Ізраїльського технологічного інституту, який пропонує вам пройти увесь процес створення стартапу, його запуску та ведення.

Серія складається з 4 курсів, після проходження яких ви можете отримати сертифікат. Безкоштовний доступ до спеціалізації діє впродовж 7 днів. Автори спеціалізації пропонують витрачати щотижня по 2 години щоб пройти курс за 4 місяці. Проте, щоб пройти один курс необхідно приблизно 12 годин. Тому можете зробити свій наступний тиждень супер продуктивним.

Перелік курсів:

 1. Cracking the Creativity Code: Discovering Ideas

У першому курсі йдеться про ідеї та творчу уяву: відкриття нових ідей, нових продуктів, нових послуг, нових і кращих способів зробити майже все. Впродовж цього курсу ви дізнаєтесь про перевірені інструменти та концепції, корисні для генерування нескінченного потоку нових ідей та реалізації принаймні деякі з цих ідей з майстерністю та наполегливістю, спираючись на експертизу викладачів.

 1. From Idea to Startup

Другий курс присвячений тому, як розвивати підприємництво та втілити свою ідею у життя. Цей курс пропонує практичні перевірені інструменти та методи для перетворення ідеї у продукт чи послугу, що створює цінність для інших. Ви навчитеся відрізняти погані ідеї від добрих, будувати виграшну стратегію, формувати унікальну ціннісну пропозицію, готувати бізнес-план, порівнювати свої інновації з існуючими рішеннями, розвивати гнучкість у своєму плані та визначати коли краще кинути.

 1. Innovation Career Lessons from a Master

Третя частина пропонує уроки інноваційної кар’єри від майстра перевірених досягнень. Під час цього курсу ви будете слідкувати за розмовами та інтерв’ю з Девідом (Даді) Перлмуттером, який донедавна був виконавчим віце-президентом корпорації Intel. Даді розповість про 10 життєвих уроків, що базуються на його 34-х роках у ролі бунтаря-новатора та підприємця.

 1. Action-Driven Business Plan: From the ‘Classroom’ to the World

Це завершальний курс спеціалізації, який вимагає від вас узагальнити все, що ви дізналися на трьох курсах та покликаний надати вам можливість продемонструвати те, що ви дізналися на реальному проекті на ваш вибір.

 

 1. Innovation & Entrepreneurship – From Design Thinking to Funding

Платформа: Coursera

Мова: Англійська з англійськими субтитрами.

https://www.coursera.org/learn/design-thinking-entrepreneurship#syllabus

 

Цей курс з інновацій та підприємництва зосереджений на взаємозв’язку між підприємницьким мисленням та інновацією. Зокрема, на ньому розглядаються моделі, які використовуються в Кремнієвій долині для запуску як стартап-компаній, так і інновацій у великих організаціях. Зібравши найкращих менторів з Школи бізнесу Вальтера А. Хааса Каліфорнійського університету цей курс зосереджується на критичних для успішного зростання областях, включаючи дизайн-мислення, відкриті інновації, бізнес-моделі, пристосування до ринку товарів та фінансування. Цей курс навчить вас мислити як підприємець та надасть моделі, інструменти та структуру для подальшого розвитку вашого бізнесу чи ідеї. Акцент зроблений на ІТ-просторі.

Безкоштовний доступ до усіх матеріалів курсу діє впродовж 7 днів. Щоб пройти один курс необхідно приблизно 19 годин.

 

 1. ДНК Лідерів

Платформа: edEra

Мова: Українська.

https://leader.ed-era.com

 

Онлайн-курс, що надихне на розвиток власного лідерського потенціалу. У коротких відео курсу спікери поділяться історіями успіхів та невдач. Курс розроблений на основі 4-х якостей лідера і поділений на 4 блоки:

 1. Пізнай себе: Я знаю свої цінності, сильні та слабкі сторони.
 2. Надихай інших: Я розвиваю інших, щоб досягти спільної мети.
 3. Приймай рішення: Я беру на себе відповідальність за прийняття рішень.
 4. Будь громадянином світу: Я знаю про глобальні проблеми та беру участь у їхньому вирішенні.