Відповідь на питання «Де шукати ідеї для стартапу?» ми вирішили пошукати разом з учасниками нашої пре-акселераційної програми. Вийшов лонгрід, адже такі цікаві розповіді не хочеться скорочувати!
Мар’яна Філіпчук за 1,5 годинну подорож в село придумала ідею і зараз активно її валідує.
«Ідея прийшла в дорозі) Я саме їхала в село, буваю там рідко…тут випала нагода…1,5 години за кермом – ідеальний час подумати про все на світі. Мене вражали краєвиди і доглянуті села по дорозі і я згадувала нашу мандрівку з чоловіком по Італії. Ми зупинялись в різних містах, гарних готелях, а частину подорожі провели у фермерському будинку в Тоскані. Ці господарі вирощували виноград і оливки. В них був надзвичайно гарний двір, господарка і ціла історія виробництва вина ще їх прадідом…
Я порівнювала це з нашими селами і думала, як можна розвивати агротуризм в нас. Як, маючи поле і бажання працювати, отримувати хороший заробіток селянину? І де шукати клієнтів?
Так народилась наша ідея про село і місто. Поки я доїхала в село, в голові вже було все розписано до дрібниць) Через кілька днів я розказала цю ідею Софії, Віктору і Ярославу (це наша родинна команда), а виявилось, що Віктор колись вже думав про таке! Софія дуже чітко намалювала, як це все можна подати, а Ярослав в нас бухгалтер, він все рахує і приземляє нас 🙂 Одним словом, ми сіли в дідовому гаражі і почали всі ідеї писати…а потім знайшли вас і тепер ми знаємо в 500 разів більше і це дуже допомагає».
Діана Печора разом з командою розвиває туристичний стартап Landy.
«Ідей зазвичай у нас дуже багато і завжди всі вони з’являються з якогось болю у власному житті. Для нас цей біль був перед та під час подорожей, коли ми вже знали, куди саме вирушаємо і тому треба було витратити досить багато часу на пошук локацій, які ми хочемо відвідати і складання маршруту. Але особливо гостро це відчулося, коли їдучи у відрядження у Сан-Франциско, у мене був лише один день щоб побачити місто, а часу готуватися не було взагалі. Я розуміла, що хочу побачити найцікавіше, а часу дуже мало і місто дуже велике. В той момент я подумала: «Було б круто мати вже готовий маршрут, якби місцевий житель або людина, яка колись жила в цьому місті склала б для мене маршрут з огляду на час, який в мене є». Я завжди думала про те, що хочу зробити щось класне і корисне, а в цей момент я зрозуміла, що це саме «та ідея».
Для Михайла Веклина з команди RE:laboratory все почалося з волонтерства в одному екологічному проєкті у Івано-франківську.
«Як то кажуть, ніщо не зупинить ідеї, час якої настав. Так і у нашої команди RE: ми йшли до неї не один рік, і розуміємо, що попереду ще багато гіпотез, які нам потрібно перевірити. А все почалося з мого волонтерства в однуму екологічному проєкті у Івано-франківську. Ми рятували прирічкову зону від сміттєзвалища і перетворювали її на відпочинковий простір для громади с. Опришівці. Далі переймання досвіду берлінських ініціатив.
У 2019 році, моя ініціатива по соотуванню відходів в одному з навчальних закладів переросла в започаткуванню сортування на території пілотного поверху Promprylad.Renovation, надалі просвітницька діяльність і створення лабораторії з творчої переробки вторинної сировини. Впевнений в тому, що якщо є задум, то вперед до реалізації!