Як працюють венчурні інвестиції: підсумки запуску Ukraine Venture Hub у Львові - CfE Accelerator

Як працюють венчурні інвестиції: підсумки запуску Ukraine Venture Hub у Львові

CfE Accelerator Українського Католицького Університету разом з венчурним синдикатом TOLOKA.VC та Angel One Fund успішно запустили серію заходів для підвищення рівня освіти венчурного інвестування в Україні. Перша подія під назвою “Ukraine Venture Hub: Where Investors Go Wild” відбулася у Центрі Шептицького у Львові напередодні IT Arena за підтримки Бізнес–школи УКУ, та зібрала понад 70 представників бізнес-спільноти.

На заході учасники мали можливість ознайомитися з пітчами трьох стартапів DrugCard, SelpMe та Armor і їх обговореннями з венчурними інвесторами. До складу журі увійшли Тарас Кириченко, голова Наглядової Ради Нової Пошти, співзасновник Toloka.vc, Наталія Анон, CEO та засновниця Svitla Systems, членкиня Інвестиційного комітету та Наглядової Ради Angel One Fund, та Іван Петренко, виконавчий директор CfE Accelerator УКУ, керуючий партнер Angel One Fund. Модерував подію Олександр Шарко, радник Wiseboard, head of AI у Rozmova, principal у Toloka.vc.

Це дозволило аудиторії глибше зрозуміти, як приймаються інвестиційні рішення, а також отримати інсайти щодо найкращих практик у сфері венчурного інвестування.

«Венчурна індустрія існує для того, щоб давати гроші підприємцям. Щоб вони робили круті компанії, які допоможуть Україні та світу ставати кращими, а учасникам синдикатів та фондів — заробити грошей і бути дотичними до великої справи. В чому суть венчурного капіталу? В тому, що ми даємо ресурс для зростання компанії», — наголосив Тарас Кириченко, голова Наглядової Ради Нової Пошти, співзасновник Toloka.vc. Також він дав важливі поради стартапам:

  • Інвестори хочуть вкладати в щось, що може зрости в сотні разів. Думайте на більший ринок і на більший світ. 
  • Думайте, яку проблему ви вирішуєте. 
  • Думайте про продажі з першого дня і вчіться гарно продавати. 
  • Не розказуйте історії, давайте цифри.
  • Будьте гідними довіри інвестора в дрібницях, і тоді буде довіра у великому.
  • Презентація має бути такою, щоб вона відповідала на всі питання інвестора. 
  • Думайте не лише про те, що потрібно вам, але й інвестору.
  • Залучайте до Борду стартапу інших CEO, більш досвідчених експертів, тих, хто вже робив бізнес і отримував інвестиції.

За словами Івана Петренка, Виконавчого директора CfE Accelerator УКУ, керуючого партнера Angel One Fund, під час рішення щодо інвестування також важливо, щоб стартап показав зріст і план масштабування на ринку: «Ми ретельно дивимося на те, наскільки команда розуміє свій ринок і конкурентів, чи має чітку систему продажів, портрет клієнта. Вкрай важливим також є вміння продати свій продукт, вчасно звітувати і підтримувати постійну комунікацію з інвестором. Be not persistent, be consistent».

Про організаторів:

CfE Accelerator Українського Католицького Університету — це акселератор для українських стартапів та підприємців, місією якого є розвивати бізнес-культуру в Україні та підвищувати її конкурентність у глобальній стартап-екосистемі, вдосконалювати бізнес-проєкти української галузі.

Toloka — український венчурний синдикат, заснований І. Шойфотом, О. Колбом і Т. Кириченко. Синдикат об’єднує близько 1000 інвесторів та є одним із найшвидше зростаючих в Україні за величиною інвестиційних чеків і кількістю річних інвестицій у швидкозростаючі компанії. Для інвесторів Толока надає одразу кілька переваг: можливість інвестувати у стартапи із чеком від $5000, доступ до інвестицій у потенційні юнікорни світового рівня, успішність яких вже доведена бізнес-показниками. Додатковий привілей — якісні аналітичні дослідження кожної потенційної угоди перш ніж вони потрапляють на розгляд інвесторів. Toloka — синдикат із українським серцем. Його засновники та команда часто та багато співпрацюють та інвестують і в українські стартапи, допомагаючи їм зростати за рахунок коштів та професійної експертизи. 

Angel One Fund — ангельський венчурний фонд заснований фундацією Українського Католицького Університету. Мета Фонду — інвестувати в українські стартапи, допомагати їм у реалізації їхніх ідей та розвивати стартап-культуру в Україні.

UCU Business School (LvBS) — це школа з європейськими цінностями та підходами, яка розвиває відкриту й відповідальну бізнес-спільноту в Україні вже більше 15 років.