Українські технологічні компанії на захисті України - CfE Accelerator

Українські технологічні компанії на захисті України

Вже тиждень ми спільними зусиллями обороняємо наше минуле, наше теперішнє і не лише наше майбутнє, що все ще світові важко вдається усвідомити. Вже тиждень Збройні Сили України боронять нас від російського ворога, який посягнув на нашу свободу, нищить наші оселі і руйнує наші життя. Тиждень мирні жителі наших міст проганяють зі своєї землі окупантів, які підло бомбардують наші міста вдень і вночі. Тиждень ми не менеджери, не студенти, не викладачі і не стартапи, а маємо лише одну спільну роль – бути захисниками нашого дому, нашої країни.

Команди українських технологічних компаній теж стали на оборону та докладають зусиль для припинення російської агресії на усіх фронтах – безпековому, інформаційному, гуманітарному та оборонному.

Найперше про що подбали керівники та засновники – це безпека працівників, наскільки це можливо в теперішніх умовах. Більшість компанії старається евакуювати свої команди до регіонів України, де немає військових дій або ж до сусідніх країн, звідки вони можуть продовжувати підтримувати діяльність та займатися організацією гуманітарної допомоги в найбільш постраждалі регіони.

Крім того, багато членів команд продовжую працювати з укриттів у Києві, Харкові, Одесі та інших містах України, де організовують волонтерську і гуманітарну допомогу, беруть участь у територіальній обороні, допомагають IT армії та доєднуються до захисту у складі ЗСУ. Про такі дії повідомили Petcube, MacPaw, Botscrew, 3DLOOK, Fuelfinance.

Низка компаній також повідомляє про фінансову підтримку українських організацій, які зараз активно працюють на усіх фронтах.

Grammarly повідомив, що пожертвує 5 млн. дол. організаціям і фондам, які захищають і підтримують народ України.

Restream пожертвує 100 тис. дол. Червоному Хресту України.

Delfast Inc. віддають 5% усіх доходів на допомогу різним українським організаціям, які зараз активно діють в Україні.

Jooble підтримала українську армію на 5,4 млн. грн.

Окрім фінансової підтримки, компанії використовують можливості своїх продуктів, щоб донести правду про невиправдану російську агресію як до світу, так і до російської аудиторії зокрема.

MacPaw у себе в LinkedIn повідомили, що 27 лютого опублікували пост у блозі MacPaw зі списком ресурсів і ЗМІ, де кожен, включно з росіянами, може дізнатися правду про війну в Україні. За їхніми даними, понад 140 тис. користувачів з Росії і 87 тис. з Білорусі використали цю можливість і переглянули інформацію про те, що насправді відбувається в Україні. Втім, наразі Роскомнадзор вже заблокував сторінку. У Reface, який має більше 200 млн. користувачів у всьому світі, своїм гаслом “Будь ким завгодно” закликали бути захисниками України. За повідомленням МінЦифри, компанія вже розіслала більше 9 млн. сповіщень із реальними кадрами російської агресії в Україні та закликом виходити на мітинги. 2 млн. таких сповіщень дійшли до російських користувачів.

Крім того, звертаючись до російських і білоруських користувачів, компанії повідомляють про припинення діяльності своїх сервісів у цих країнах.

Команда Jooble звернулася до користувачів платформи з Росії і Білорусії з повідомленням про припинення своєї діяльності в цих країнах, в зв’язку з військовими злочинами, які здійснюють їхні уряди в Україні. Засновник і CEO DMarket Влад Панченко у відеозверненні повідомив, що компанія закриває свою платформу для користувачів з Росії і Білорусії та зупиняє реєстрації та усі транзакції з цих країн. Таких же заходів вжив WePlay Holding.

Низка стартапів об’єднують свої зусилля з іншими компаніями, підприємцями, організаціями задля якомога швидшої доставки необхідних товарів та продуктів.

Ajax, дотримуючись свого гасла “Ваша безпека – наш обов’язок”, подумав про безпеку усіх громадян та спільно з stfalcon.com та за підтримки Мінцифри України розробили додаток “Air Alert”, що повідомляє про повітряну небезпеку вже у декількох регіонах. 

Антон Аврінський, CEO & Co-founder Liki24 повідомив, що з допомогою команд tabletki, МінЦифри і Google підтримують актуальну мапу працюючих аптек. Разом з Uklon і iPost роблять критичні доставки людям в Києві і ще 20+ містах, а також роблять все можливе для постачання ліків в тероборону, госпіталі, пологові. 

Uklon, в свою чергу, теж консолідує свої зусилля з іншими бізнес-партнерами, допомагає з транспортом волонтерам та працівникам критично важливої інфраструктури міста і окрім ліків доставляють пальне, їжу та воду в територіальні оборони та лікарні.

І ми знаємо, що це далеко не весь внесок і далеко не всі компанії, які консолідують свої зусилля і діють. Проте, ця активна підтримка від української та світової бізнес-спільноти має зростати швидше. На цьому наголошують багато підприємців та засновників компаній. 

Наприклад, Стас Матвієнко, Співзасновник та CEO стартапу Allset, разом зі своєю командою закликав усі глобальні технологічні компанії стати на оборону миру та обмежити доступ до своїх послуг у Росії, зазначивши, що вони можуть впливати на ситуацію набагато швидше та ефективніше ніж політичний і дипломатичний світ, якому ніяк не вдається зупинити агресора.

До цих дії закликає і спільнота УКУ. Студенти УКУ продовжують писати відкриті листи до глобальних компаній, таких як Google, Apple, Coursera і більше. Разом ми маємо силу зупинити цю війну.

Дата публікації 03.03.2022